Get the Flash Player to see this player
 

102 MБ
32 мин : 19 сек
640 x 480
07 сен 2011Одобряю
Запомнить
Текущий кадр
„Василь Голубєв – лірик пейзажу”

Альбом Митці Калуша (39 видео)

В А С И Л Ь І В А Н О В И Ч Г О Л У Б Є В

“Бог творить все, як захоче, а людина – як зможе”.
“Доля заволодіє мистецтвом, а не мистецтво долею”
Менандр

“Хотілось би мені ще створити хоч і не багато, але зате таких, щоб вражали глядача, як грім і блискавка!”
Олекса Новаківський

Ми часто споглядаємо на оточуючий нас світ, не помічаючи його чудових принад. Художник тим і вирізняється з-поміж нас, що не тільки дивиться на безмежний світ, але й бачить його. Художник тим талановитіший, чим яскравіше відтворює побачене на полотні. І ми, глядачі, вдячні йому за те, що відкрив нам очі, дав можливість вбирати в себе нетлінну красу мистецтва, виповнюватися радістю життя.
Певно нема жодного з краян, хто хоч раз побачивши картини калуського художника Василя Голубєва, не був би зачарований їхньою красою. Нас захоплює їхня неперевершеність, майстерність показу стану природи, її гармонію у стосунках між людьми.
Як відомо, світ сам по собі не може бути наповнений тільки світлими або тільки похмурими фарбами. Буває він завжди таким, яким ми його собі уявляємо, яким хочемо бачити. Для одних він радісний і мальовничий, для інших – грішний і недосконалий. Тонко відчуваючи світ, Василь Іванович Голубєв майстерно відтворює його на своїх полотнах. Колір – одна з складових частин мови живопису. Він дає змогу художнику не тільки передати все яскраве багатство навколишнього світу, а й увиразнити думку.
Біографія художника небагата на великі віхи та разючі переміни. Почесні звання оминули його, хоча калушанами він давно визнаний народним художником. Живе майстер скромно, працюючи з натхненням. За свою більш як 60-річну мистецьку кар’єру написав сотні картин, рисунків, етюдів. В Калуші продовжують народжуватися шедеври художника. Саме з Калуша шлях цих робіт проліг до кращих галерей Івано-Франківська, Києва, Москви.
Картини Голубєва чарували цінителів живопису Сполучених Штатів Америки та Японії. І хоч були пропозиції працювати за кордоном, Василь Іванович залишився на Прикарпатті. Головною метою життя художника стало возвеличення краси та величі бойківських Карпат-Горган. Його часто можна побачити з пензлем та палітрою у Вигоді, Ясені, Осмолоді, на берегах невтомної ріки Лімниці – саме тих місцях, що у свій час надихали на творчість великого художника Олексу Новаківського.
Народився В.І.Голубєв 2.04 1921 року в селі Кошево Новосибірської області. Незважаючи на те, що вчився малювати Василь Іванович в далекому Новосибірську, земля прикарпатська стала для нього близькою та рідною. Гори притягують до себе, розкривають своє таємниче різнобарв’я, світлом сонячним напувають душу художника. І постають перед нами у всій красі неповторні Карпати, прекрасні пейзажі колоритної землі, тонко сприйняті і відтворені на полотні чутливим майстром пензля.
Голубєв дуже обдарований художник. Без усіляких сумнівів – “чарівником” Голубєв зробив себе сам, своєю нестримністю й жагою до праці. В його картинах перш за все чарують кольори та світло. Світ вбачається художнику радісним і яскравим. Його картини увібрали в себе свіжі фарби імпресіоністів і яскравий блиск народного барвистого узору. Написані вони сміливо, насичено, по-новому, через нове бачення світу майстром. Кожен порух пензля щедрий, широкий неповторний. Ним можна передати і тендітний місячний промінчик, і прозорість весняного неба. Безмежна любов до життя. Мабуть, це і є реалізм. Серцем пише художник картини – серцем потрібно їх читати. Любить художник Україну – любить Україну і глядач. Інакше не розкриється зміст картини, адже пісня любові зрозуміла тільки серцю люблячого. “Життя, життя ловить”, - цей девіз Рєпіна в повній мірі Голубєв відтворює у пейзажах. Світ навколо людини він відчуває дуже гостро і реально.
Довгий творчий шлях у Василя Івановича. І не своїй сім’ї, сину чи внукам, а всьому народу українському залишив він безцінну спадщину – загальнолюдську цінність живопису. Визнаним художником може стати людина лише великого покликання. Служити мистецтву – щастя і зміст його життя. Багато художників прожили в злиднях, однак не змінили свого призначення. Великих художників народ визнає героями, їм ставлять пам’ятники, їхніми іменами називають міста, села, вулиці. І це все в подяку за здійснений подвиг, за відтворенні із захопленням діла і думи народні, велич людської душі, чарівність природи. Художник досягає великого образного узагальнення, тому його композиції сприймають як цілком оригінальні твори. Яскраві художні полотна характеризуються глибоким психологізмом, вишуканими засобами виразності. Василь Іванович Голубєв натхненно працює і зараз, сповнений енергії і творчих задумів, зовсім не претендуючи на почесті та лаври.
В.Борович„Василь Голубєв – лірик пейзажу” •Н.Паганіні. „Рондо”2,27 •Й.С.Бах. „Оркестрова сюїта №3”4,27 1.„В парку” 2.„Замело восени” 3.„В зимовому саду” 4.„Забуте село” 5.„Зимовий день” 6.„Зима” 7.„Весна в Карпатах” 8.„Зацвіли сади України” •Й.С.Бах. „Соната для скрипки”2,03 1.„Кінець літа” 2.„Осінь” 3.„Зима” 2 4.„Зима” 1 •Й.С.Бах. „Токата”2,41 1.„Сірий день” 2.„Перша зимова відлига” 3.„Окраїна села взимку” 4.„Відлига” 5.„Кінець зимі” •А.Вівальді. „Концерт №2”4,00 1.„Зимовий день” 2 2.„Тане сніг” 3.„Сонячний зимовий день” 4.„Тане сніг” 2 5.„Пробудження весни” 6.„Зимова відлига” 7.„Перша відлига” 8.„Пробудження весни” 2 •Л.Бетховен. „Місячна соната”4,10 1.„Надвечір’я” 2.„Сутінки” 3.„Окраїна села” 2 4.„Ніч перед Різдвом” 5.„Окраїна села” 6.„Місяць на небі” 7.„Раннім ранком” 1 8.„Світає” 1 •Й.С.Бах. „Прелюдія і фуга №2”, ДТК, т.13,56 1.„Передгір’я Карпат” 3 2.„Перші дні осені” 3.„Повіяло осінню” 4.„Позолотилися дерева” 5.„Прийшла осінь” 2 6.„Прийшла осінь” 7.„Пізня осінь” •П.Чайковський „Сюїта” із балету „Лускунчик”5,07 1.„Осінній сніг” 2.„Перший сніг осені” 3.„Прийшла зима в Карпати” 4.„Зима” 3 5.„Передгір’я Карпат” 6.„Сонячний день зими” 7.„Зимовий день” 8.„Зимове сонечко” 9.„Перше проміння сонця” 10.„Передгір’я Карпат” 2 •В.А.Моцарт. „Симфонія №40” 1ч.3,42 1.„Прийшла зима” 2.„Перший день весни” 3.„Стрімка ріка” 4.„Завечоріло” 5.„Літній день” 6.„Літо в Карпатах” 7.„Передгір’я Карпат” 3  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Категории ВИДЕО »


Cодержимое этого сайта добавлено его посетителями.
Администрация не несет ответственности за действия посетителей.
При обнаружении незаконно размещенного материала свяжитесь с нами.

Про сайт io.ua   Новости io   Отзывы   Реклама   Contacts