СТАРИЙ КАЛУШ


Михайло Козоріс
 Михайло Кирович Козоріс (2 березня 1882, м. Калуш — † 3 листопада 1937, Соловки) — український прозаїк, поет, байкар, публіцист.
 Народився в сім'ї міщанина.
 Початкову школу закін­чив у Калуші, пізніше на­вчався у Станіславівській гімназії, на юридичному факультеті Львів­ського університету.
 Літературну діяльність розпочав 1907 р. як поет. Друкував у періодичних виданнях Галичини і Буковини нариси, оповідання, повісті.
1912 - успішно закінчив юридичний факультет Львівського університету.
 Повернув­шись на батьківщину, став активним громадським дія­чем, працював у редакції «Калуського листка», де публікували­ся його твори, брав участь у націо­нальному відродженні Калуша та його околиць. З інвазією російських військ (1914) Михайла Козоріса разом з іншими українськими патріотами вивезли до Росії. Повернув­шись із неволі, залишився на Великій Україні.
 З 1919 р. жив у Радянській Україні, працюючи в Наркоматі юстиції УСРР.
 Належав до літературної організації «Західна Україна».
 У квітні 1933 р. був заарештований і засуджений судовою «трійкою» при ОПУ УРСР (2 жовтня 1933 р.) на 5 років виправно-трудових таборів за звинуваченням у тому, що «з 1924 р. входив до керівництва контрреволюційної організації УВО, працюючи в літературному об'єднанні „Західна Україна“, вербував нових членів в організацію і провадив повстанську діяльність». Покарання відбував на Соловках.
 На підставі постанови «особливої трійки» УНКВС Ленінградської області від 9 жовтня 1937 р. був розстріляний.
 хайло Козоріс реабілітований посмертно
 Автор збірок оповідань «Тарас-дитина» (1914), «Дві сили» (1927), «Віче», «То був злодій» (1928), «За порадою» (1929) «По кам'яній стежці», повістей «Село встає» (1929), «Чорногора говорить» (1931), «Голуба кров» (1932).Создан 10 янв 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником