СТАРИЙ КАЛУШ


Климишин Микола
 Народився в селі Мостище Калуського повіту на Станіславщині. Навчався у Станіславській гімназії, з 6 класу — член УВО, з член ОУН з часу утворення (1929)
 Від 1929 — студент Краківського університету. Очолював краківський відділ ОУН, який переправляв націоналістичні видання («Розбудова Нації», «Сурма», «Український Націоналіст») на українські території. Заарештований 14 червня 1934 у Кракові, звинувачений у приналежності до ОУН і підготовці до замаху на міністра закордонних справ Польщі Броніслава Перацького. У Варшавському процесі (1935—1936) засуджений на довічне ув'язнення. 1939-1941 у Кракові, керував засиланням людей на Волинь і Полісся. Закінчив старшинську школу ім. Коновальця. 
 З квітня 1941 член Головного Проводу ОУН. Очолив Північну похідну групу ОУН під проводом Степана Бандери. У вересні 1941 посланий у Житомир на розслідування вбивства Омеляна Сеника та Миколи Сціборського, там арештований. Після року тюрми знову ув'язнений на 2,5 роки. Пройшов через Освенцім. Звільнений 19 грудня 1944 року.
 З 1945 — фінансовий референт Проводу ОУН, організатор і керівник теренового проводу Німеччини. Здобув докторат з української літератури в Українському вільному університеті. З 1949 року живе у Сполучених Штатах. В Проводі ОУН — референт з виховання молоді. Був секретарем Головної ради ОУН.Создан 10 янв 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником