СТАРИЙ КАЛУШ


Герб і Прапор Калуша
 Герб Калуша являє собою щит, у лазуровому полі якого зображена золота літера «К» (початкова від назви міста Калуш), три срібні соляні топки, що вказують на історичну статтю прибутків калушан-солеварів, і золотий півмісяць — на знак перемоги короля Собеського над турками.

 Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.

 З історії герба Калуша
 Сучасний герб Калуша, але без обрамування, повторює історичний символ міста, що діяв у австрійський період.

 У радянський період у 1978 році був затверджений такий герб Калуша: на золотому картуші в червоному щиті з зубчастою верхівкою — срібне коло з чорною кристалічною структурою в ньому; над колом — золоті назва міста «КАЛУШ» і серп з молотом[1].

 Вже за незалежності України 24 вересня 1993 року сесія Калуської міської ради перезатвердила історичний герб міста.

 
 
 Прапор Калуша — офіційний символ-прапор міста Калуша (райцентр Івано-Франківської області), затверджений рішенням XXVII сесії Калуської міської ради XXI скликання 24 вересня 1993 року.

 Опис
 Прапор Калуша являє собою квадратне полотнище, на синьому тлі якого зображена жовта літера «К» (від Калуш) над жовтим півмісяцем (повернутим ріжками вгору), над ними — три білі соляні топки в один ряд, із верхнього, вільного та нижнього країв йде жовта лиштва (ширина лиштви рівна 1/10 сторони прапора). В цілому для прапора міста використаний його герб.

 Автор-розробник хоругви (прапора) Калуша — знаний український геральдист А. Б. Ґречило

 

Геральдика

 

 

Калуш

КалушКалуш виник за часів Галицько-Волинської держави (перша згадка про місто належить до 1241 року) і був відомий як давній осередок солеваріння.

Після загарбання Галичини Королівством Польським Калуш відійшов до Галицької землі Руського воєводства. У 1533 році він став центром староства, а 1549 року одержав магдебурзьке право та герб із малюнком трьох грудок солі й оберненого рогами догори півмісяця (найдавніше відоме нині його зображення збереглося на міській печатці Калуша 1583 року). Згодом до герба додався також "промовистий" елемент - літера "К".

За твердженням Г.Г.Штреля, малюнок півмісяця у гербі Калуша виступав як символ перемоги військ короля Яна Собеського над турками у другій половині XVII століття. Однак ця думка відомого австрійського геральдиста є хибною, оскільки півмісяць у калуській емблемі з'явився у середині XVI століття як традиційний елемент українських міських гербів доби польського панування.

Остаточний варіант герба Калуша, затверджений австрійським урядом після 1772 року, виглядав так: на блакитному тлі золота літера "К", супроводжувана вгорі трьома грудками солі, а унизу - золотим півмісяцем, оберненим рогами догори. Щит вінчала золота п'ятилисткова корона. На тогочасній міській печатці до герба було додано польський напис: "Magistrat krol. wol. miasta Kalusza".Создан 01 сен 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником